مشتی اسماعیل

اخلاقی،معنوی
 • 0 دیدگاه
 • 661 بازدید
8
مشتی اسماعیل

مشتی اسماعیل

داستان فیلم


مشتی اسماعیل یک فیلم مستند به کارگردانی مهدی زمان‌پور فراوردهٔ سال ۱۳۹۱ است. مهدی زمان‌پور با کارگردانی این مستند جایزهٔ «بهترین کارگردانی» جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم فجر ۱۳۹۱ را بُـرد.

(مستند نیمه بلند مشتی اسماعیل ساخته‌ی مهدی زمانپور کیاسری ما را با شخصیتی به ظاهر معمولی آشنا می‌کند که هر چه بیشتر همراهش می شویم، بیشتر تحسینش می‌کنیم و به سبب ویژگی‌هایش به او آفرین می‌گوییم. سکانس آغازین عبور چکمه‌های ارزان قیمت مشتی اسماعیل از برف سنگین و معامله‌ی برنج و گردو به جای چکمه و مایحتاج خانه درنیمه‌های فیلم معنا می یابد. بر خلاف القای طبیعی و هوشمندانه آغاز فیلم، فیلمساز می خواهد ار غنای مشتی اسماعیل و زندگی اش بگوید و نه فقر او در حالی که در ابتدا شاید برعکس به نظر برسد. کشاورزی که تنها پس از چند سکانس در می‌یابیم که نابیناست و با وجود نابینایی، شالی‌کاری است موفق که بعضا کارهایی را انجام می دهد که افراد سالم از انجام آن عاجزند؛ مثل پسربچه‌ای چابک از درخت تنومند کهنسال گردو بالا می رود و گردو می چیند و به زمین پرت می کند و با دستانش آن‌ها را جست و جو و جمع می کند و یا آب راه ها را هموار می کند و نشتی های مسیر آبیاری را با کمک بقیه حواسش تعمیر می کند ؛ سوزنی را که بینایان از نخ کردنش عاجزند، نخ می کند و… مخصوصا تصویر بدیع و تکان دهنده‌ی مشتی اسماعیل با پشته ای بر دوشش از هیزمی که خود تهیه کرده هنگامی که از پل باریک درختی بین شالی‌کاری ها عبور می کند و بارها بر زمین می خورد و بر می خیزد از جمله تصاویر خوب مستند است که معمولا در مستندهای غیر خبری دیده نمی شوند.)
دانلود فیلم با کیفیت بالا بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم 27,344 کیلوبایت 27,344 کیلوبایت 27,344 کیلوبایت 27,344 کیلوبایت بخش پنجم بخش ششم 27,344 کیلوبایت 21,643 کیلوبایت

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 5 سال پیش

  سریال خیلی جالبیه

 • محمد باباخانی
  محمد باباخانی 6 سال پیش

  واقعا زندگی ساده رو زیبا جلوه داده بود