علی محزون

بازیگر | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 605 بازدید

بیوگرافی

علی محزون با نام اصلی علی افسرمنش متولد سال ۱۳۰۴ در تهران می‌باشد.

او فعالیت هنری را با بازی در تئاتر از سال ۱۳۲۳ با نمایش «تاریخ مفقود» در تئاتر فرهنگ شروع کرد و با توجه به علاقه، استعداد و پشتکار فراوانی که داشت به بازیگری صاحب نام در تئاتر و سینما تبدیل شد. تعدادی از نمایش‌های وی عبارتند از: «اسرار حرم»، «حافظ»، «امیرکبیر»، «شاهزاده خانم هامبورگ»، «کی به کیه»، «در آغوش لیره»، «دختر ولگرد»، «معشوقهٔ قلابی»، «عشق پرنسس»، «توسکا»، «رقیب»، «سه عروس در یک شب»، «عاشق گیج»، «پیش از شب زفاف»، «میشل استروگف»، «چک بی محل»، «برای شرف».

فعالیت در سینما را از سال ۱۳۳۱ با ایفای نقش در فیلم «زنده باد خاله» آغاز کرد. از سال ۱۳۴۶ به فعالیت در رادیو نیز مشغول شد.

علی محزون علاوه بر بازیگری فعالیت‌های دیگری را نیز انجام داد از جمله نویسندگی فیلم نامه و کارگردانی. وی تا آخرین سال اقامتش در ایران همچنان در سینما فعال بود. هر چند بعد از انقلاب دیگر پیش نیامد که نقش اول فیلمی را بازی کند اما به هر حال به عنوان بازیگری با تجربه همچنان مورد توجه فیلمسازان. او در فیلم بازجویی یک جنایت نقش دو برادر را به طور همزمان بازی کرد و بازیش در این فیلم برای تماشاگران و منتقدان قابل تحسین بود، چیزی که از یک بازیگر موفق تئاتر انتظار می‌رفت. آخرین حضور وی در سینمای ایران در فیلم تیغ و ابریشم در سال ۱۳۶۵ به کارگردانی مسعود کیمیایی بود. وی پس از بازی در این فیلم همراه با خانواده اش از ایران رفت.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان