داوود هاشمی

تهیه کننده | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 549 بازدید

درباره هنرمند

بیوگرافی

داوود هاشمی تهیه کننده جدید و نوظهور سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار داوود هاشمی می‌توان به فعالیت در سریال همه‌چیز آنجاست، سریال پنج کیلومتر تا بهشت و سریال خداحافظ بچه اشاره کرد.


داوود هاشمی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۸۸ در سریال پنجمین خورشید به کارگردانی علیرضا افخمی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال همه‌چیز آنجاست، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای داوود هاشمی محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون شهرام قائدی، مریم کاویانی، مهوش صبرکن و حمید گودرزی توانایی‌های حرفه‌ای او را ارتقا بخشید.


داوود هاشمی در سال ۱۳۹۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۲ سریال مهم تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم داوود هاشمی در این سال، فعالیت در سریال پرستاران به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و محمودرضا تخشید و فعالیت در سریال همه‌چیز آنجاست به عنوان تهیه کننده محسوب می‌شود.


داوود هاشمی سال ۱۳۹۴ سریال همه‌چیز آنجاست به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی داوود هاشمی فعالیت در سریال همه‌چیز آنجاست بوده است. زندگی حرفه‌ای داوود هاشمی را باید مدیون اعتماد شهرام شاه‌حسینی باشیم. چرا که اگر شهرام شاه‌حسینی به عنوان کارگردان به داوود هاشمی به عنوان تهیه کننده برای سریالش اعتماد نکرده بود، شاید داوود هاشمی مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای حرفه‌ای خود انتخاب می‌نمود. از داوود هاشمی نقل قول شده است که برای کار خود در سریال همه‌چیز آنجاست و همکاریش با شهرام شاه‌حسینی به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. داوود هاشمی توانست با فعالیت در سریال همه‌چیز آنجاست تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر امین زندگانی، الهام حمیدی، حسین مهری و حدیث میرامینی توانست سطح کاری او را متحول کند.


داوود هاشمی علاوه‌بر سریال همه‌چیز آنجاست، سال ۱۳۹۰ در سریال پنج کیلومتر تا بهشت نیز فعالیت داشته است. داوود هاشمی نکات خوبی از علیرضا افخمی کارگردان سریال پنج کیلومتر تا بهشت آموخت و تجربه ارزشمندی از همکاری در کنار هنرمندانی چون پردیس افکاری، داریوش فرهنگ، مهدی سلوکی و پریناز ایزدیار بدست آورد.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان