اسماعیل آقاجانی

بازیگر | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 200 بازدید

درباره هنرمند

بیوگرافی

اسماعیل آقاجانی مدیر فیلم برداری قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار اسماعیل آقاجانی می‌توان به فعالیت در سریال هشت بهشت، سریال بلندترین شب سال و فیلم بلوک ۹ خروجی ۲ اشاره کرد.


اسماعیل آقاجانی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۸۲ در فیلم بر بوم زمان (اپیزود سوم) به کارگردانی محمدتقی راوندی به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال هشت بهشت، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اسماعیل آقاجانی محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون نادر احمدی توانایی‌های حرفه‌ای او را ارتقا بخشید.


اسماعیل آقاجانی در سال ۱۳۹۳ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم اسماعیل آقاجانی در این سال، فعالیت در سریال هشت بهشت به کارگردانی سعید عالم‌زاده محسوب می‌شود.


اسماعیل آقاجانی سال ۱۳۹۳ سریال هشت بهشت به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی اسماعیل آقاجانی فعالیت در سریال هشت بهشت بوده است. زندگی حرفه‌ای اسماعیل آقاجانی را باید مدیون اعتماد سعید عالم‌زاده باشیم. چرا که اگر سعید عالم‌زاده به عنوان کارگردان به اسماعیل آقاجانی به عنوان مدیر فیلم برداری برای سریالش اعتماد نکرده بود، شاید اسماعیل آقاجانی مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای حرفه‌ای خود انتخاب می‌نمود. از اسماعیل آقاجانی نقل قول شده است که برای کار خود در سریال هشت بهشت و همکاریش با سعید عالم‌زاده به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. اسماعیل آقاجانی توانست با فعالیت در سریال هشت بهشت تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر فرهاد بشارتی، فرج‌الله گل‌سفیدی، علیرضا جعفری و مهدی ساکی توانست سطح کاری او را متحول کند.


اسماعیل آقاجانی علاوه‌بر سریال هشت بهشت، سال ۱۳۸۹ در سریال بلندترین شب سال نیز فعالیت داشته است. اسماعیل آقاجانی نکات خوبی از منوچهر هادی کارگردان سریال بلندترین شب سال آموخت و تجربه ارزشمندی از همکاری در کنار هنرمندانی چون صدیقه کیانفر، ناصر گیتی‌جاه، علی سلیمانی و حسین عابدینیان بدست آورد.


با اینکه اسماعیل آقاجانی را بیشتر بعنوان مدیر فیلم برداری می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. اسماعیل آقاجانی علاوه‌بر مدیر فیلم برداری به‌عنوان بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار اسماعیل آقاجانی در حرفه‌ی بازیگر، فیلم مانی و ندا، فیلم باشگاه سری، فیلم کمکم کن، فیلم روی خط مرگ، فیلم بالاتر از خطر، فیلم پاتک و فیلم زیر درختان زیتون است.


یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی اسماعیل آقاجانی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. اسماعیل آقاجانی را باید بیشتر مدیر فیلم برداری سینما بدانیم چرا که ۶۳% آثار وی سینمایی و ۳۷% آثارش تلویزیونی است. در واقع اسماعیل آقاجانی از مجموع ۱۱ اثری که در کارنامه دارد، در ۷ اثر در سینما با نام‌های فیلم طاقباز، فیلم بازنشسته ها، فیلم دنیای پرامید، فیلم بلوک ۹ خروجی ۲، فیلم دایناسور، فیلم بر بوم زمان (اپیزود سوم) و فیلم بر بوم زمان (اپیزود اول) فعالیت داشته و در ۴ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال هشت بهشت، سریال بلندترین شب سال، سریال پاپوش و سریال زهر و پادزهر فعالیت داشته است

برخی از فیلم ها

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان