لوسی لیو

بازیگر | 53 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 157 بازدید

بیوگرافی

لوسی آلکسیس لیو (به پین‌یین: Liú Yùlíng) (زاده ۲ دسامبر ۱۹۶۸) یک بازیگر آمریکایی تایوانی‌تبار است.


زندگی و حرفه

لوسی از مهاجران چینی زاده نیویورک است. لوسی همیشه سعی می‌کرد که بین علاقه به میراث فرهنگی اش و میل به فرارفتن از تجربیات آسیایی –آمریکایی تعادل برقرار کند. یک بار به مناطق بومی تبعید شد و سرانجام این هنرپیشه پر انرژی مرتبه‌اش را به عنوان یک هنرپیشهٔ نقش اول همگانی به دست آورد.

لوسی از دبیرستان Stuy vesant در سال ۱۹۸۶ فارغ‌التحصیل شد و در دانشگاه نیویورک ثبت نام کرد. اگر چه او از فضای تیره و طعنه آمیز دانشگاه ناامید شد، پس از سال اول به دانشگاه میشیگان منتقل شد. از دانشگاه میشیگان با مدرکی در فرهنگ و زبان چینی فارغ‌التحصیل شد و او آموزش‌های اضافی در رقص، صدا، هنرهای زیبا و بازیگری نائل شد. در طول سال دوم لوسی برای یک قسمت کوچک در تولید آلیس در سرزمین عجایب آزمون صدا داد و نقش اصلی را ربود. مأیوس از این تجربه دست به کار بازیگری حرفه‌ای زد. به لوس آنجلس رفت و وقتش را بین آزمون صدا و کارهای سرویس دهی صدا تقسیم کرد. سرانجام نقش یک خدمتکار را در Beverly hills go ۲۱۰ ۱۹۹۰ به عنوان هنرپیشه میهمان کسب کرد. اجرایش منجر به نقش‌های بی‌اهمیت بیشتری در شوهای تلویزیونی شد.

در ۱۹۹۶ به عنوان یک دانش آموز کالج در سریال کمدی کوتاه مدت pear بازی کرد.

در سینما ابتدا به عنوان یکی از دوست دخترهای بازیگر فیلم جری مگوایر ظاهر شد اما پخش فیلم دو سال به تعویق افتاد. قبل از به دست آوردن فرصت بزرگش در فیلم Alley McBell (۱۹۹۷)، او با یک سری نقش‌های فرعی در فیلم‌های کوچک کلنجار می‌رفت. لوسی ابتدا برای نقش Nell Porter آزمون داد که نویسنده فیلم تحت تأثیر شهامت او قرار گرفت و قول داد که یک نقش برای او در قسمت آینده بنویسد که آن نقش، نقش یک وکیل بداخلاق و پرخاشگری از آب درآمد که لوسی با اعتماد به نفش اجرایش کرد که به عنوان عضو گروه بازیگر دایمی قرار به خدمت بست. موفقیت ally به موفقیت لوسی ارتقا بخشید. نقشی در فیلم اکشن مل گیبسون، payback به دست بیاورد.

سال بعد نقش‌های بزرگ‌تری برایش به ارمغان آورد. ابتدا به عنوان شاهزاده ربوده شده pei pei در فیلم وسترن جکی چان، ظهر شانگهای (۲۰۰۰) و سپس به عنوان یکی از گروه سه‌گانه کمدی مبارزه با جرم در فرشتگان چارلی (۲۰۰۰) ظاهر شد و بعد از دو بازیگر اصلی فیلم کامرون دیاز و درو باریمور شروع به تمرین‌های رزمی کرد. هم چنین لوسی در انیمیشن"Kung fu panda"در نقش افعی (به انگلیسی:Viper)حرف زده است. وقتی با مراجعین سرو کار نداشت خودش را با سرگرمی‌های غیر صحنه‌ای مشغول می‌کرد. او هنر بدنی رزمی جنگ چاقو و چوگان، صخره نوردی، اسب سواری و آکاردئون را تمرین می‌کرد. در سال ۱۹۹۳ مجموعه‌ای از قطعات هنری چند رسانه را در نگارخانه cast Iron در سوهو نیویورک عرضه کرد که پس از آن بورسیهٔ تحصیل و تولید هنر در چین را کسب کرد. برنامه پرتکاپویش فرصت زیادی برای رابطه عشقی نگذاشت اما لوسی می‌گوید که ترجیح می‌دهد که این قسمت زندگی اش خلاف فرهنگ باشد.

لوسی آنقدر گرفتار بود که وقتی برای کسب کردن روابط شخصی نداشت چه برسد به پیدا کردن شریک زندگی و وقتی از او سؤال می‌شد او در جواب می‌گفت علاقه‌ای به این کار ندارد. لوسی می‌گفت که او نمی‌تواند با کسی زندگی کند چه برسد با اینکه با کسی ازدواج کند. او نمی‌توانست کنترل زندگی اش را به فرد دیگری ونه حتی به هالیوود بسپارد. لوسی جویندهٔ پرشور، به بهترین نحو زندگی می‌کرد و می‌گفت که هیچ نیتی حتی برای اینکه اجازه دهد یک روزش بدون لذت سپری شود ندارد.

او همچنین در فیلم‌هایی مثل شماره شانس اسلوین، تا مغز استخوان مبارزه کن و بازپرداخت بازی کرده‌است.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان