پریدن از ارتفاع کم

خانوادگی , اجتماعی
  • 0 دیدگاه
  • 240 بازدید
6
پریدن از ارتفاع کم

پریدن از ارتفاع کم

داستان فیلم

فیلم «پریدن از ارتفاع کم»، اولین ساخته حامد رجبی از 23 اسفند ماه در گروه هنر و تجربه اکران شده است. فیلم «پریدن از ارتفاع کم» محصول مشترک ایران و فرانسه است. «پریدن از ارتفاع کم» در بخش پانورامای جشنواره برلین 2015 به نمایش درآمد و جایزه منتقدان (فیبرشی) این جشنواره را کسب کرد. این فیلم به عنوان نامزد بهترین فیلم اول در جشنواره برلین 2015 نیز انتخاب شد. حامد رجبی دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی سینما از دانشگاه‌ تهران است. او هشت فیلم کوتاه داستانی ساخته و در نوشتن فیلمنامه‌های سینمایی «فصل باران‌های موسمی» و «پرویز» نیز با مجید برزگر مشارکت داشته است.

 

یادداشت حامد رجبی، کارگردان فیلم «پریدن از ارتفاع کم»:

اگه موقع رانندگی تو اتوبان دیدی همه‌ی ماشین‌ها دارن از روبه‌روت میان، حتماً به این معنا نیست که تو داری اشتباه می‌ری. شاید واقعاً همه‌ی اونا دارن اشتباه میان.

 

خلاصه فیلم «پریدن از ارتفاع کم»:

نهال که چهار ماهه حامله است، ناگهان می‌فهمد که جنین در شکمش مرده. او تصمیم می‌گیرد سکوت کند و به کسی چیزی نگوید.

 

عوامل فیلم «پریدن از ارتفاع کم»:

کارگردان، نویسنده: حامد رجبی/ تهیه کننده: مجید برزگر/ مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان/ صدابردار: رضا تهرانی/ طراحی و ترکیب صدا: حسین ابوالصدق/ طراح صحنه و لباس: لیلا نقدی‌پری/ طراح چهره پردازی: الهام صالحی/ تدوین: اسماعیل منصف/ جلوه‌های ویژه بصری: محمد ثانی‌فر،آیدا غازی/ مدیر تولید، مجری طرح: مهدی برزگر/ منشی صحنه: فاطمه فاضلی/ فیلمبردار پشت صحنه: حمیدرضا برزگر/ عکاس: احمد آقاسیانی

بازیگران: نگار جواهریان، رامبد جوان، محمود بهروزیان، مهری آل آقا، صدف احمدی، سعید اشتیاقی، شفق شکری، افشین لیاقت، علی اکبر مددی، امیرحسین آصفی، ژیلا دایی

 

عکس های فیلم و پشت صحنه «پریدن از ارتفاع کم»:

 

نگار جواهریان در فیلم پریدن از ارتفاع کم

 

فیلم پریدن از ارتفاع کم

 

نگار جواهریان و رامبد جوان در فیلم پریدن از ارتفاع کم

 

فیلم پریدن از ارتفاع کم ساخته حامد رجبی

 

نگار جواهریان و رامبد جوان در پشت صحنه فیلم پریدن از ارتفاع کم

 

پشت صحنه فیلم پریدن از ارتفاع کم

حواشی «پریدن از ارتفاع کم»:

مجید برزگر درباره کسب جایزه فیبرشی (برگزیده منتقدان) شصت و پنجمین جشنواره برلین گفت:

"این جایزه دستاورد خوبی برای اولین حضور یک فیلم اولی در جشنواره خارجی بود، اگرچه دوست داشتیم ابتدا این فیلم در جشنواره فیلم فجر نمایش داده می‌شد، اما با توجه به پروانه ویدیویی این فیلم و رد تقاضای ما برای تبدیل آن به پروانه سینمایی و اینکه درجه کیفی پایینی به آن دادند، این امکان فراهم نشد."

عوامل «پریدن از ارتفاع کم» تصمیم داشتند فیلم را با مجوز فیلم‌های سینمایی- ویدئویی تولید کنند اما به دلیل محدودیت زمان با مجوز ویدئویی، فیلمبرداری را آغاز کردند. مجید برزگر بعد از اتمام فیلمبرداری تلاش کرد تا از وزارت ارشاد مجوز پروانه سینمایی این فیلم را بگیرد.

حامد رجبی درباره عدم حضور فیلم «پریدن از ارتفاع کم» در بخش نگاه نو سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت:

"برای گرفتن مجوز سینمایی «پریدن از ارتفاع کم» فیلم را به شورای ویدیویی ارشاد دادیم. ظاهرا قوانین ارشاد این گونه است که اگر فیلم ویدیویی درجه کیفی "الف" دریافت کند، می تواند درخواست بازبینی در شورای سینمایی بدهد. اما «پریدن از ارتفاع کم» از ارشاد درجه کیفی «ج» گرفت. درواقع ارشاد «پریدن از ارتفاع کم» را بی ارزش و در پایین ترین سطح کیفی ارزیابی کرد و به این ترتیب شرکت آن در جشنواره فیلم فجر منتفی شد."

حامد رجبی در ارتباط با داستان فیلم «پریدن از ارتفاع کم» گفت:

"چند سال اخیر به خاطر آلودگی هوا و پارازیت های موجود، سقط جنین یک اتفاق رایج شده و من بعد از اینکه این فیلم را ساختم متوجه شدم متأسفانه آمار روز به روز در حال بالاتر رفتن است. «پریدن از ارتفاع کم» در مورد زندگی روزمره است و آدمی که حالا تصمیم می گیرد خودش را از مناسبات زندگی روزمره رها کند و این مسئله ای بسیار سخت است. من قسمتی از خودم را در فیلم«پرویز» جا گذاشته ام و بخش دیگری از وجودم را در «پریدن از ارتفاع کم»"

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان