گذر از رنج ها

درام , تاریخی , سیاسی , اجتماعی
  • 0 دیدگاه
  • 526 بازدید
7
گذر از رنج ها

گذر از رنج ها

داستان فیلم

گذر از رنج‌ها عنوان مجموعه درام تلویزیونی تاریخی، اجتماعی، سیاسی و داستانی به کارگردانی فریدون حسن پور است که در سال ۱۳۹۳ خورشیدی از شبکه یک سیما پخش گردید. در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی مثل شیوا طاهری، بیژن امکانیان، بابک حمیدیان، پیام دهکردی، جعفر دهقان، مهران رجبی، داود فتحعلی‌بیگی و ترلان پروانه نقش‌های مهم را بازی کرده‌اند.


داستان

مجموعه تلویزیونی گذر از رنج‌ها، قصه زندگی بانویی به اسم دنیا را از هنگام میلاد تا درگذشت حکایت می‌کند. این مجموعه درام تاریخی است و در آن داستان زندگی دنیا از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۶۹ به نمایش درآمده است. در این داستان به تغییرات سیاسی ایران هم توجه گردیده است. فیلمنامه این مجموعه را فریدون حسن‌پور نوشته و نگارش آن تقریباً ۳ سال طول کشیده است. قهرمان قصه مجموعه «گذر از رنج‌ها» یک زن است که با رنج‌های زندگی مقابله می‌کند. در این این مجموعه به ماجراهای خان‌ها و رعیت‌ها توجه می‌شود و این‌که چنین رویدادهایی باعث شد تا آگاهی مردم نسبت به مشکلات روز بیشتر گردد.


معماری و دکور

سازندگان این مجموعه سعی کرده‌اند لوکیشن‌ها را به نوعی گزینش و بازسازی کنند که معماری آن به سال‌های ۱۳۵۷ خورشیدی نزدیک باشد. از آنجا که داستان در تاریخ معاصر پیش می‌رود و بیشتر مردم هم آن روزگار را به خاطر دارند، به همین علت گروه سازنده کوشش کردند فضای مجموعه به حقیقت نزدیک باشد. به همین علت دکورهای مربوطه در شهر دیلمان و روستای لور ساخته شد تا فضا و لوکیشن به واقعیت نزدیک باشد. یکی از خصوصیات مجموعه تلویزیونی گذر از رنج‌ها تنوع لوکیشن است.


نقش اصلی

در این سریال شیوا طاهری ایفاگر نقش دنیاست که برای نخستین‌بار تجربه بازیگری را در سریال تلویزیونی گذر از رنج‌ها کسب می‌کند. در این سریال در کنار بازیگران اصلی از بازیگران بومی هم استفاده شده است.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان