«پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» سی‌امین فیلم دنیای سینمایی مارول برای دومین بار در آخر هفته صدرنشین گیشه آمریکا می‌شود. پیش‌بینی این است که این فیلم از روز جمعه تا یکشنبه بین 72 تا 80 میلیون دلار فروش می‌کند.

این فیلم 55 تا 60 درصد نسبت به اکران افتتاحیه خود با 181 میلیون دلار، افت فروش داشته است. این فروش در هفته اول نسبت به فیلم‌های دوران کرونا از سطح فروش بسیار بهتری برخوردار است.

در مقایسه، قسمت اول این فیلم محصول سال 2018 در دومین هفته اکرانش، 44 درصد کاهش داشت و توانست 111 میلیون دلار فروش استثنایی داشته باشد. بیشتر فیلم‌های مارولی مانند دکتر استرنج، ثور: عشق و طوفان و مرد عنکبوتی راهی به سوی خانه نیست، هر کدام در دومین هفته اکران 67 رصد کاهش فروش داشته‌اند.

با این وجود، «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» با 205 میلیون دلار در باکس آفیس سینماهای آمریکا و 350 میلیون دلار در سطح جهانی در میان پرفروش ترین فیلم های سال قرار گرفته است. این هفتمین فیلم در سال 2022 است که فروش آن از 200 میلیون دلار فراتر رفته است. با نتایج این آخر هفته، اکران‌ فیلم‌های دیزنی در سال 2022 مجموعاً 3 میلیارد دلار شده است. این چهاردهمین سالی است که این استودیو به این نقطه عطف دست یافته است. در سال 2021، فیلم‌های این استودیو تا پایان سال 2 میلیارد و 900 میلیون دلار فروش داشتند.

اما قسمت آخر «پلنگ سیاه» یک فیلم گران است که 250 میلیون دلار هزینه تولید و 100 میلیون دلار نیز هزینه تبلیغ می‌کند. این فیلم باید شتاب فروش خود را در روز شکرگذاری حفظ کند تا بتواند این هزینه بالا را با شکاندن سقف 1 میلیارد دلاری جبران کند. این فیلم تا زمان اکران قسمت دوم «آواتار» می‌تواند صدرنشین باکس آفیس باشد. در این شرایط فیلم‌های «او گفت» محصول یونیورسال که درباره پرونده هاروی وینستاین است و فیلم «منو» به عنوان یک کمدی ترسناک، باید به عنوان فیلم‌های ضدقهرمان مارولی عمل کنند.

«او گفت» با اکران در 2 هزار سالن سینما، توانست 3 تا 5 میلیون دلار فروش داشته باشد. اما این فیلم 32 میلیون دلاری فصل جوایز، به نظرات مثبتی مانند امتیاز 86 درصد راتن تومیتوز امیدوار است.

فیلم «منو» البته در افتتاحیه خود وضعیت بهتری داشت و توانست 7 تا 10 میلیون دلار از 3 هزار و 100 سالن فروش داشته باشد.

در اکران‌های محدود‌تر فیلم «استخوان‌ها و همه‌چیز» در 5 سینما در نیویورک و لس آنلجس اکران می‌شود. این فیلم 20 میلیون دلاری، از 23 نوامبر اکران خود را در آمریکا به صورت سراسری آغاز می‌کند.


تسنیم

بازگشت به لیست

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان